Potisky na textil

Metody potisku textilu

Každá zakázka je specifická a to hlavně z hlediska volby potisku. Na různé druhy textilu se musí tisknout odlišnou technologií. Je to hlavně z toho důvodu, aby potisk držel, byl viditelný a zároveň vše vypadalo hezky. Klientovi vždy doporučíme správnou volbu potisku tak, aby byl s vzorkem spokojený. V případě, že na daný textil jdou použít dve varianty potisku, klient vybíra ze vzorku.

Sítotisk je dlouhodobě nejpoužívanější metodou na potisk čehokoliv textilního. Lze s ním tisknout na tmavý textil, na světlý textil, na hrubší materiály, ale i na polyester. Tato metoda zpravidla vydrží i několik let. V naší firmě sítotisk opravdu milujeme. Se šablonami, motivy a barvami si hrajeme tak, abychom na finální produkt mohli být byli pyšní.
Pod tímto pojmem si lze asi nejlépe představit tiskárnu na papír, která má ale mnohonásobně větší rozměry a tiskne na trička, mikiny a jiný textil. Často se používá na světlý bavlněný podklad na tisk fotografíí, čísel dresů nebo mnohobarevných kusových zakázek. Odhadovan doba dodání je možná v expres formě i během pár hodin od zadání zakázky.
S touto formou potisku se lze setkat hlavně u sportovních polyesterových dresů a sportovních setů. Potisk se v podstate vpije do tkaniny a je na opak téměř nepoznatelný. U této formy potisku se odhaduje doba dodání vždy o něco delší, neboť celá manipulace s daným kusem je náročnější.